EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Altyapı Çalışmalarına Pandemi Döneminde Kritik Müdahale

28/12/2020

Trakya Belediyeler Birliği Covid-19 döneminde kanalizasyon yoluyla bulaş riskinin artmasının önlenmesine ve üye belediyelerin alt yapı - kanalizasyon da yaşayabilecekleri olası aksaklıklara sağladığı teknik destekle önemli oranda katkıda bulundu.

Teknik ekipmanı ve personeliyle belediyelerin alt yapı ve kanal açma faaliyetlerine Trakya’nın her yanında çalışmalarını sürdürerek destek veren Trakya Belediyeler Birliği covid-19 sürecinde de belediyeleri yalnız bırakmadı. Birliğe ait kanal açma aracı ve teknik personel son altı ayda 170 civarı farklı noktada alt yapı çalışmalarında bulundu.

Bulaş Riskinin Azalmasına Katkı Sağlandı

Kentlerde alt yapıda yaşanabilecek aksaklıkların covid-19’un yaygınlaşmasında önemli etkisi olacağı ifade edilirken bu noktada Trakya Belediyeler Birliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında belediyelerle birlikte koordineli olarak Birlik Başkanı Kadir Albayrak’ın talimatıyla oldukça kritik müdahalelerde bulunduğu, ayrıca kanal açma aracının yine pandemi sürecinde birçok kamu kurum ve kuruluşunun da destek talebini karşıladığı kaydedildi.

‘’Bölgemiz ve Belediyelerimize Destek Olmaya Devam Ediyoruz’’

Başkan Kadir Albayrak konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülke olarak çok zorlu bir sağlık problemi sürecinden geçtiğimiz şu son dönemde, Kombine Kanal Açma Aracımız Üye Belediyelerimize en zorlu şartlarda bile hizmet vermeye devam etmektedir. Bölgemiz, konumu itibarı ile doğal afet olaylarının her an ve yoğun olarak yaşanabileceği bir kesim. Sadece yağış anlarında değil belediyelerimizin her türlü kanalizasyon problemlerine bağlı ihtiyaçlarında yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Kritik bir süreç içerisinde olsak da ekiplerimiz belediyelerimizle sürekli koordinasyon halinde. Belediyelere bağlı ekiplerin nüfuz etmekte zorlandığı alanlarda ekibimiz de, aracımızla birlikte devreye giriyor ve böylelikle yaşanabilecek olası sorunlara izin verilmiyor. Trakya Belediyeler Birliği olarak bölgemize ve belediyelerimize destek olmaya, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya ve covid-19 un bulaş riskini azaltmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ ifadelerini kullandı.