EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Trakya Belediyeler Birliğinden Üye Belediyelere Önemli Fırsat

23/09/2020

Trakya Belediyeler Birliği’nden Üye Belediyelere Önemli Fırsat

TRAKYA Belediyeler Birliği, üye belediyelerine kendi projecilerini yetiştirme fırsatı sunuyor

Trakya Belediyeler Birliği, üye belediyelerinin gelişimlerine ve büyümelerine yönelik çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.


Trakya Belediyeler Birliği, üye belediyelerinin gelişimlerine ve büyümelerine yönelik çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

Trakya Belediyeler Birliği tarafından organize edilen ve Birliğe üye 43 belediyenin personelinin katılacağı “Proje Hazırlama Kampı” konulu organizasyon, 22 – 23 Eylül tarihlerinde Süleymanpaşa İlçesinde gerçekleştirilecek.

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN BELEDİYELERE CAN SUYU

Pandemi sürecinin de etkisiyle yerel yönetimlerin ekonomik olarak sıkıntılar yaşadığı bu günlerde belediyeler için can suyu olacak ve çalışmalarına çok önemli katkılar sağlayacak bu etkinlik belediyelerin kendi bünyesindeki personeliyle fonlar elde etmesine yardımcı olarak, kendi projecilerini yetiştirmelerine vesile olacak.

Avrupa Birliği (AB) fonlarını elde etmek için nasıl proje hazırlanır, proje hazırlarken nelere dikkat edilmeli, AB projeleri için ön başvuru ve tam başvuru nasıl yapılır, proje bütçesi nasıl oluşturulur gibi birçok konu ve daha fazlası bu kampta belediyelerin personeline anlatılacak.

TÜM BELEDİYELEMİZİN KENDİ PROJECİLERİ OLACAK

Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, program ile ilgili açıklamasında, “Trakya Belediyeler Birliği olarak belediyelerimize desteğimizi sürdürüyoruz. Hazırlamış olduğumuz “Proje Hazırlama Kampı” konulu çalışma programımızla personelimizin gelişim ve birikimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu tarz organizasyonlarla belediyelerimizin AB fonları vesilesiyle gelir elde edebilmeleri noktasında faydalı olacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Düzenlemiş olduğumuz bu toplantı ve devamında belediyelerimizin kendi projecilerini yetiştirmelerine imkân sağlamak istiyoruz. Amacımız, tüm belediyelerimizin kendi bünyelerinde hibe ve fonları elde edebilecekleri ve proje yazabilecekleri kendi projecileri olması. Trakya Belediyeler Birliği olarak üye belediyelerimizin talepleri ve beklentileri konusunda detaylıca bir çalışma gerçekleştirdik. Programın tüm üye belediyelerimize ve personelimize fayda sağlamasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

PROJE HAZIRLAMA KAMPI PROGRAMI

22 EYLÜL 2020 SALI

09:15 – 10:00 Politika ve finansman ilişkisi

10:15 – 11:15 Hibe rehberinin doğru okunması

11:15 – 12:15 Gruplara ayrılarak proje iskeleti oluşturma

13:15 – 14:30 Ön başvuru belgesi doldurma (1. Bölüm)

14:30 – 16:30 Ön başvuru belgesi doldurma (2. Bölüm)

23 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA

09:15 – 10:45 Tam başvuru belgesi doldurma (1. Bölüm)

11:00 – 12:15 Tam başvuru belgesi doldurma (2. Bölüm)

13:15 – 14:45 Tam başvuru belgesi doldurma (3. Bölüm)

15:00 – 16:30 Mantık Çerçevesi ve Bütçe