EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Trakya Belediyeler Birliği Yeni Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

13/08/2020

Trakya Belediyeler Birliği Yeni Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Trakya Belediyeler Birliği’nin son yapılan olağan meclis toplantısında yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri, ilk encümen toplantısını Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında gerçekleştirdi.


Trakya Belediyeler Birliği’nin son yapılan olağan meclis toplantısında yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri, ilk encümen toplantısını Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıya, Birlik Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte, yönetim kurulu üyeleri Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca, Şarköy Belediyesi Meclis Üyesi Yasemin Çavuşoğlu, Büyükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Coşkun Tanış ve Birlik Müdürü C. Ogün Kürümoğlu katıldı.

Toplantının açılışında Birlik Başkanı Kadir Albayrak, yönetim kurulu üyelerine hoş geldiniz diyerek, yeni dönem görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

YEREL YÖNETİMLERİN VİZYONLARINA KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ

Başkan Albayrak, “Öncelikle yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum. Önceki dönem yönetim kurulu üyelerimize de birliğimize sağladığı katkılar ve değerli çalışmaları için teşekkür ediyorum. Sağlımız açısından ülkemizin de içinde bulunduğu çok zorlu ve bir o kadar da riskli bir dönemden geçiyoruz. Buna rağmen Trakya Belediyeler Birliği olarak yeni dönemimizde, yeni yapılanmayla birlikte yerel yönetimlerin hizmet kalitelerini arttırmaya yönelik faaliyetlerimizi hayata geçirmeye başladık. Pandemi sürecinin de tamamlanmasıyla daha yoğun ve çok daha etkin bir çalışma dönemi bizleri bekliyor. Belediyeciliğin ve bölgemizin kalkınmasına ve yerel yönetimlerin hizmet kalitelerinin arttırılmasına yönelik önemli faaliyetler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Trakya Belediyeler Birliği olarak belediyelerimizin yapacağı tüm çalışmalarda öncü olmayı, ulusal ve uluslararası birçok alanda yönetim vizyonlarına çok önemli katkılar sunmayı hedefliyoruz. Toplantıya teşrifleriniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

BİRLİĞE AİT BİLİMSEL ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Birliğin 2020 yılı faaliyet programı kapsamında, oluşturulan konular maddeler halinde görüşüldü.

Trakya Belediyeler Birliği tarafından belediyelerimize katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilecek olan bilimsel çalışmalar masaya yatırıldı.

Birliğe üye belediye başkanları ve belediyeler ile iletişimi güçlendirmeye yönelik ziyaret programları, halkla ilişkilerle ilgili çalışmalar, turizm rotası çalışmaları, sınır ötesi işbirlikleriyle ilgili çalışmalar, ulusal ve uluslararası proje çalışmaları ve eğitim çalışmaları da toplantıda değerlendirildi.

MAKRO PLAN GELİŞİM SÜRECİ

Toplantının değerlendirme bölümünün ardından, Birlik Müdürü C. Ogün Kürümoğlu tarafından hazırlanan “2020 Yılı Makro Plan Gelişim Süreci” konulu bilgilendirme sunumu yönetim kurulu ile paylaşıldı.

Bölgesel ve Sürdürülebilir Kalkınma, Yurtiçi – Yurtdışı İşbirlikleri ve Koordinasyon, Kültür ve Sanat Faaliyetleri, Eğitim Faaliyetleri, Medya ve Tanıtım alt temalı sunum ilgiyle takip edildi.