EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Yeni Trakya Turizm Rotaları Masaya Yatırıldı

26/09/2020

Yeni Trakya Turizm Rotaları Masaya Yatırıldı

Trakya Belediyeler Birliği tarafından Trakya bölgesinde turizm faaliyetlerine belediyelerin de entegre edilebilmesi amacıyla “Yeni Trakya Turizm Rotaları” konulu bir toplantı düzenlendi.


Trakya Belediyeler Birliği tarafından Trakya bölgesinde turizm faaliyetlerine belediyelerin de entegre edilebilmesi amacıyla “Yeni Trakya Turizm Rotaları” konulu bir toplantı düzenlendi.

Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen toplantıda, Trakya’nın turizm açısından cazibe merkezi haline getirmek ve bölgemizi bir bütün olarak ele alıp belediyeler penceresinden yeni Trakya Turizm Rotaları oluşturulmasına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı.

YENİ ROTALARLA BELEDİYELERİN TURİZMDE DAHA AKTİF ROL OYNAMASI HEDEFLENİYOR

Toplantıda, yeni oluşturulacak turizm rotalarıyla belediyelerin turizmde daha etkin hale getirilmesi ve paydaşların arttırılarak bu kapsamda daha geniş katılımlı toplantıların gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Süleymanpaşa, Çorlu, Kırklareli, Lüleburgaz, Edirne, Keşan ve Şarköy’den Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye yöneticilerinin yanı sıra Trakya Belediyeler Birliği Müdürü, TÜRSAB Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı, Genel Sekreteri ve belediyeler tarafından organizasyona katılımcı olarak belirlenen kişiler toplantıya katılım sağladı.

‘’YENİ ROTALAR VE YENİ HAYALLER KURULMALI’’

Trakya’nın henüz Türkiye’de turizm açısından yeterince keşfedilmemiş bir rota olduğunun ve yeni rotalar, yeni hayaller kurup bu işi hayata soktuğumuzda bölgemize çok önemli katkıların olacağının ifade edildiği organizasyonda, sürece; turizm acenteleri, Belediyeler, kent dinamikleri ve sosyal açıdan değerlendirmeler yapılarak ve paydaşların arttırılarak devam edilmesinin önemine vurgu yapıldı.

‘’TRAKYA’MIZ GEZİP GÖRÜLMEYE DEĞERDİR’’

Trakya Turizm Rotasının oluşturulmasıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Trakya Belediyeler Birliği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, “Güçlü sanayisi, tarımsal üretimi, gelişmiş ulaşım ağı, mavi bayraklı plajları, lojistik yatırımları ve ticaret merkezleriyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan Trakya bölgemiz, turizm alanında da büyük bir potansiyele ve zengin imkânlara sahiptir. Pek çok doğal güzelliğe ve farklı medeniyetlerin izlerini barındıran, kültürel mirasa sahip olan Trakya bölgemiz, gezip görülmeye değer bir bölgedir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen turistleri bölgemizde ağırlamaya, her biri ayrı güzelliklere sahip kentlerimizde misafir etmeye ve değerlerimizi tanıtmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor. ‘’İfadelerini kullandı.

HER ŞEY TRAKYA’MIZ İÇİN

Bu anlamda bölgemizde birçok paydaşımızla birlikte geniş ve kapsamlı bir iş birliğine ihtiyaç olduğunun altını çizen Albayrak, ‘’Trakya bölgesinde turizmi geliştirmek ve bölgemizin önde gelen turizm rotaları arasında yer almasını sağlamak bölgemiz için öncelikli hedefler arasında yer almalıdır. Üye belediyelerimiz arasında ve diğer paydaşlarımızla iş birliğini güçlendirerek Trakya bölgemizin marka değerini yükseltmeye, Trakya’mızı turizm sektöründe yükselen bir değer haline getirmeye yönelik belediyelerimizle iş birliği ve güç birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her şey Trakya’mız için” şeklinde konuştu.