EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Trakya Belediyeler Birliğinden Tüm Üyelerine Yakın İlgi

21/09/2020

TRAKYA Belediyeler Birliği, Trakya’yı karış karış dolaşıp üyesi bulunan 43 belediyenin en büyük ölçeklisinden en küçük ölçeklisine kadar tamamını, kısa sürede ve yoğun bir programla ziyaret ederek, üye belediye başkanları ile istişare toplantıları gerçekleştirdi.

Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın talimatıyla düzenlenen programda belediyelerin beklenti ve hassasiyetine yönelik değerlendirmede bulunuldu.

Yapılan ziyaretlerde Bölgenin, belediyelerin ve birliğin gelişimine ve kalkınmasına yönelik görüşmeler ve fikir alışverişleri yapıldı.

EN BÜYÜK ÖLÇEKLİDEN EN KÜÇÜK ÖLÇEKLİYE KADAR

Birlik Başkanı Kadir Albayrak, Trakya ziyareti programı kapsamında yaptığı açıklamasında; “Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı konumundaki Trakya’mızın daha fazla tanınması ve gelişmesi anlamında Trakya Belediyeler Birliği olarak önümüzdeki dönemde çok daha etkin bir yapı ve çalışma programı tasarladık. Belediyelerimizin ve bölgemizin tanınmasına, gelişmesine ve güçlenmesine yönelik planlamamızı hayrata geçirmeye başladık. En büyük ölçekliden en küçük ölçekliye kadar 43 üye belediyemiz ekibimizce ziyaret edilip çok değerli belediye başkanlarımızla görüş alışverişlerinde ve değerlendirmelerde bulunuldu. Öncellikli olarak Belediyelerimizin ihtiyaçları konusunu masaya yatırdık ve başkanlarımızdan fikirler alıp pratikte belediyelerimize ve belediyeciliğe nasıl katkı sunacağımız konusunda istişareler yaptık. Birliğimizin yapısını ve güncellediğimiz faaliyet sistemimizi başkanlarımıza aktardık. Tüm başkanlarımıza, bizlere ve ekibimize göstermiş oldukları teveccüh ve ilgileri için tekrar teşekkür ediyorum.”

HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BELEDİYECİLİK

“Hep birlikte daha güçlü belediyecilik” sloganımızla, üye belediyelerimiz paydaşlığında belirlemiş olduğumuz hedeflerimize emin adımlarla yol almanın gururu içerisindeyiz. Bölgemizin ve belediyelerimizin beklentilerini karşılamak adına şimdi birlikte hareket etme zamanı. Önümüzde uzun ve güzel bir yol var. Bu birliktelik ve düşünceyle hedeflerimize ulaşmamız çok daha kolay olacaktır. Oluşturturmuş olduğumuz çalışma programı ve planlama ile bölgemizin dinamikleriyle daha fazla paydaş olma konusunda çalışlarımıza devam ediyoruz. Makro plan ana unsurları başlığı altında topladığımız; Bölgesel ve sürdürülebilir kalkınma, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ve koordinasyon, kültürel ve sanatsal faaliyetler, eğitim faaliyetleri, sosyal projeler, medya ve tanıtım konularına bağlı birçok alt temalar ile hedeflediğimiz tüm noktalara gerçekçi ve sürdürülebilir bir şekilde ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARET PROGRAMLARI DEVAM EDECEK

Trakya Belediyeler Birliği, üye belediyelerinin ihtiyaç analizleri doğrultusunda ziyaretlerine devam etmeyi ve pandemi sürecini de göz önünde bulundurarak, projelerini birer birer hayata geçirmesi noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü kaydedildi.