EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Tasarımdan Uygulamaya Peyzaj Mimarlığı Disiplini

03/02/2022

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı teknik destek programı kapsamında, Trakya Belediyeler Birliği tarafından organize edilen “Tasarımdan Uygulamaya Peyzaj Mimarlığı Disiplini” temalı eğitim programı Süleymanpaşa İlçesinde gerçekleştirildi.

Programa Trakya Belediyeler Birliği üye belediyelerinde görev yapan peyzaj mimarları ve bu alandaki ilgili personel katıldı.

KATILIMCILARA BELGE VERİLDİ

Üç gün ve üç oturum şeklinde düzenlenen ve yerel yönetimler bazında oldukça faydalı olduğu öngörülen eğitim programında birinci gün, uzman eğitmen tarafından “Peyzaj Mimarlığına Giriş” başlığı altında; Peyzaj Kavramı, Mesleğin Tarihsel Süreçte Gelişimi ve Öncüleri, Tanımları, Bileşenleri ve Peyzaj Mimarlığı Tarihi konuları detaylı şekilde işlendi.

İkinci gününde ise “Peyzaj Planlama ve Tasarımsal Yaklaşımları” ve “Kentsel Peyzaj Planlama Stratejileri” konuları birçok alt konu ile programda yer buldu.

Programın üçüncü ve son gününde “Peyzaj Uygulaması Projelendirme Hizmeti Kapsamları” konusu da yine birçok alt konusu ile üye belediyelerde görevli personele kapsamlı biçimde anlatıldı.

Eğitim programının kapanışında programa katılan personele katılım belgesi verildi.

YENİLİKÇİ UYGULAMALARLA KATKI SAĞLIYORUZ

Trakya Belediyeler Birliği’nin düzenlediği eğitim çalışması hakkında açıklama yapan Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Oluşturmuş olduğumuz eğitim takvimine göre programlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Trakya Kalkınma Ajansı tarafında sunulan 2021 yılı teknik destek programı çerçevesinde, Tasarımdan Uygulamaya Peyzaj Mimarlığı Disiplini konulu sertifikalı eğitim programı düzenledik. Bu kapsamda güncel yenilikçi peyzaj uygulamaları ve iyi uygulama örneklerini belediyelerimize bağlı Park ve Bahçeler Müdürlükleri ve bağlantılı birimlerde görevli peyzaj mimarı, tekniker ve ilgili personel ile paylaşarak daha fazla bilgi ve birikim edinmelerine katkıda bulunmuş olduk. Katılım sağlayan tüm belediye personeli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Eğitim programlarımız şartların gerektirdiği şekilde, online veya yüz yüze olarak etkin biçimde devam edecek.” dedi.