EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Trakya Belediyeler Birliği 2021 Yılını Rekorlarla Kapattı

31/12/2021

Trakya Belediyeler Birliği, 2021 yılında gerçekleştirdiği rekor oranda faaliyet ve hizmetleri ile üye belediyelerinin tüm ihtiyaçlarına çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak liderliğinde, her yıl bir önceki yıla oranla daha yoğun, etkin ve kaliteli hizmet anlayışıyla belediyelerine öncülük sağlayan Birliğin, 2022 yılında da aynı anlayışla yoluna devam edeceği öngörülüyor.

Birlik Başkanı Kadir Albayrak’ta Birliğin faaliyetleri ile ilgili yönetim kurulu ve idare heyeti ile sürekli koordinasyon halinde olmayı sürdürüyor.

Trakya Belediyeler Birliği tarafından 2021 yılında yoğun ve etkili şekilde gerçekleştirilen faaliyetler madde madde şu şekilde oluştu.

AB ve Yurt içi Fonları

Trakya Belediyeler Birliği; üye belediyelerinin Avrupa Birliği (AB) ve Yurt içi Fonlarını elde edebilmeleri için tüm ihtiyaçlarına çözüm ortağı oldu.

Eğitim Faaliyetleri

Trakya Belediyeler Birliği; yerel yönetimlerin gelişimi anlamında, eğitim alanında, yerel yönetimlere 2021 yılı içerisinde sunduğu toplam 130 civarında eğitimle Türkiye’de bu alandaki öncü birliklerden biri haline geldi.

Dış İlişkiler

Trakya Belediyeler Birliği olarak “Dış İlişkiler” çalışmaları kapsamında bir belediyenin dış ilişkiler müdürlüğünün yapabileceği hizmetlerin neredeyse tamamının üye belediyelere sağlanmasına yönelik çalışmalara başlandı.

İş Birlikleri ve Koordinasyon

Trakya Belediyeler Birliği; üye belediyeleri arasında iş birliklerini artırmak, iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla koordinasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bölgesel ve Sürdürülebilir Kalkınma

Trakya Belediyeler Birliği, yerel yönetimlerin kurumsal gelişimlerine rehberlik ediyor. Bu kapsamda, birçok değerli akademisyenden oluşan Bilim Kurulu; bilimsel çalışmaların yerel yönetimlere entegrasyonu konusunda dokunuşlarına devam ediyor.

Medya ve Tanıtım

Trakya Belediyeler Birliği olarak çağın gerekliliklerine uygun yepyeni bir kurumsal kimlik oluşturuldu. Bunun yanı sıra Birliğe ait olan kurumsal web sitesi, alt ara yüzleri ile birlikte tamamıyla yenilendi. Bu sonuçla medyada yer alma oranlarında da yaklaşık 15 kat artış sağlandı.

YENİ PROGRAMLAR PLANLIYORUZ

Birlik Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Belediyeler Birliği’nin 2021 yılında gerçekleştirdiği ve 2022 yılında devam edeceği faaliyetleri ile ilgili açıklamasında, Trakya Belediyeler Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Başkan Albayrak, “Pandemi dönemi olmasına rağmen Trakya Belediyeler Birliği olarak her geçen zaman yoğunlaşan bir takvimimiz var. Sürekli artan etkinlik programlarımız sayesinde hizmet kalitemiz ve üretme potansiyelimizin en yüksek seviyelere çıktığını görebiliyoruz. Üye belediyelerimize her alanda katkılar sağlamaya devam ediyoruz. 2021 yılında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizle belediyelerimize verdiğimiz değeri ve desteği gözler önüne serdik. Bu anlamda 2022 yılı ve sonrasında da birçok yeni programlar planlıyoruz. Hizmetlerimizi aynı şekilde kaliteli ve daha yoğun biçimde gerçekleştirmek amacındayız. Çalışmalarımıza gösterdikleri ilgi ve katılımlarıyla gücümüze güç katan tüm üye belediyelerimize, belediye başkanlarımıza, yöneticilerimize, personelimize ve tüm programların bizzat içerisinde bulunan Trakya Belediyeler Birliği ekibimize teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.