EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Süleymanpaşa Beldiyesinden Afet Koordinasyon Toplantısı

//

Süleymanpaşa Beldiyesinden Afet Koordinasyon Toplantısı

Süleymanpaşa Belediyesinde, olası afetlerde şehrin toplanma merkezlerinin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı yapıldı.


Süleymanpaşa Belediyesinde, olası afetlerde şehrin toplanma merkezlerinin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel başkanlığında gerçekleşen toplantıya, AFAD İl Müdürü Recep Erol ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener de katıldı.

Süleymanpaşa’daki toplanma alanlarının durumu ile afet ve sonrasında yapılacakların değerlendirildiği toplantıda, kurumlar arası koordinasyon masaya yatırıldı. Süleymanpaşa Belediyesi’nde, Başkan Cüneyt Yüksel başkanlığında yapılan toplantıda, AFAD İl Müdürü Recep Erol ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener de, kentin afet riski, alınması gereken tedbirler ve kurumlar tarafından yürütülecek çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Gerçekleşen toplantının verimli geçtiğine işaret eden Başkan Yüksel, “Şehrimizin karşı karşıya bulunduğu deprem riskinin farkındayız. Bu nedenle yapılması gerekenlerin üzerinde ciddiyetle duruyoruz. Bugünkü toplantımızda, olası afetlerde vatandaşlarımızın toplanacağı, şehrimizdeki toplanma merkezlerinin durumunu değerlendirdik. AFAD Tekirdağ İl Müdürümüz Recep Erol, Başkan Yardımcılarımız, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener ile Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyelerimizin ilgili personelinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda, önem arz eden konuları detaylı olarak görüştük.” diye konuştu.