EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından Büyük Başarı

//

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından Büyük Başarı

Bulgaristan'da düzenlenen Yıldız Bayanlar Balkan Şampiyonasında Milli forma ile Ülkemizi temsil eden Gülsüm Bingöl altın, Esma Akkaya ise gümüş madalya ile döndü.


Bulgaristan'da düzenlenen Yıldız Bayanlar Balkan Şampiyonasında Milli forma ile Ülkemizi temsil eden Gülsüm Bingöl altın, Esma Akkaya ise gümüş madalya ile döndü.

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) forması altında güreşen Gülsüm Bingöl ve Esma Akkaya Bulgaristan'ın Panagyurishte (Panagürişte) kentinde 1-6 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen Yıldız Bayanlar Balkan Şampiyonası'nda kazandıkları madalyalarla Türkiye’nin ve Çorlu'nun gururu oldular. Güreşçimiz Kader Tekin ise şampiyonada 7'nciliği elde etti.

Güreşçimiz Gülsüm Bingöl U15 kadınlarda Rumen, Sırp, Yunan ve Bulgar rakiplerini mağlup ederek 58 kilogramda Balkan Şampiyonu oldu ve altın madalyanın sahibi oldu.

Yıldız Kadınlarda mücadele eden Esma Akkaya ise Bulgar, Rumen, Yunan ve Sırp rakipleriyle yaptığı mücadele sonunda 65 kilogramda ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Millilerimiz şampiyonada tarih yazarken U15’de Serbest Grekoromen ve Kadınlarda şampiyon olan Milliler Yıldızlarda ise Grekoromen ve Serbest stilde şampiyon, kadınlarda 3’ncü oldu. Kadınlar kategorilerinde 96 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada mücadele eden bir diğer sporcumuz Kader Tekin ise 7'nciliği elde etti.

Milli Takım Minik Kızlar Teknik Sorumlusu ve Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Fatih Kobal yaptığı açıklamada, "Bugün bu desteklerimizin karşılığını birçok spor dalında olduğu gibi güreşte de alıyor olmaktan çok mutlu ve gururluyum. Kızlarımız onlara olan güvenimizi boşa çıkarmadılar. Bundan sonraki hedefimiz Avrupa ve Dünya şampiyonluğu. Milli Takım olarak büyük başarı elde ettik. Şampiyonada mücadele eden tüm güreşçilerimizi kutluyorum. Hedefimiz Avrupa ve Dünya şampiyonluğu." dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt Milli Takım formasıyla mücadele eden Çorlulu güreşçilerin elde ettiği büyük başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, "Güreşçi kızlarımız Gülsüm Bingöl, Esma Akkaya ve Kader Tekin'i yürekten kutluyorum. Balkan Şampiyonası'ndan bir altın, bir de gümüş madalya ile dönerek gurur kaynağımız oldular. Yolunuz açık olsun. Sporcularımızı yürekten kutluyorum. Spor ve sporcularımızın yanında olmaya ve desteklemeye devam edeceğiz." dedi.