EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Başkan Albayrak PAVLİ Panayırının Açılışına Katıldı

27/07/2020

Başkan Albayrak PAVLİ Panayırının Açılışına Katıldı

TRAKYAKENT Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Birlik Üyesi Pehlivanköy Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen 110'uncu Pehlivanköy Sonbahar Hayvan ve Emtia Panayırı, diğer adıyla "PAVLİ" panayırının açılışına katıldı.


Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, birlik Üyesi Pehlivanköy Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen 110'uncu Pehlivanköy Sonbahar Hayvan ve Emtia Panayırı, diğer adıyla PAVLİ panayırının açılışına katıldı.

Açılış törenine Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra Birlik Üyeleri evsahibi Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Büyükmandıra Belediye Başkanı Ersan Çölgeçen, Alpullu Belediye Başkanı Erhan Ceylan, protokol üyeleri, Pehlivanköy'lü vatandaşlar ve çevre İl, İlçe ve Beldelerden gelen çok sayıda misafir katıldı.

EKONOMİK CANLILIĞIN ARTMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Açılışta konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, "Panayırlar, kökleri eski çağlara uzanan ekonomik, sosyal ve eğlence yönü olan büyük ve önemli organizasyonlardır. Panayır denilince bölgemizde ilk akla gelen yerlerden biri Pehlivanköy'dür. Osmanlı Döneminde Sultan İkinci Abdülhamid'in yayınladığı ferman ile 1910 yılında Pehlivanköy'de ilk panayır düzenlenmiş ve bu gelenek günümüze kadar devam etmiştir. İçinde kültürel motifleri de barındıran ve bölgenin ekonomisine katkı sağlayan Pehlivanköy Panayır geleneğinin yaşatılıyor olması takdire değerdir. Bu anlamda bu güzel organizasyonu düzenleyen Pehlivanköy Belediyemize ve Başkan Hüseyin Açıkel'e teşekkür ediyorum. Pehlivanköy Panayırı, bölgemizde çiftçilerimizin, besicilerimizin ve esnaflarımızın emeklerini kazanca dönüştürmeleri, bölgedeki ekonomik canlılığın artırılması ve Pehlivanköy'ün tanıtılması açısından son derece önemlidir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Pehlivanköy ve civarında yetiştirilen ve üretilen mamuller burada birinci elden tüketicisine ulaşacak, vatandaşlarımız da hem alışveriş yapma hem de eğlenme imkânı bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 110. Pehlivanköy Panayırı'nın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, bu güzel organizasyonun en güzel şekilde geçmesini diliyorum" dedi.

Açılış töreni, protokol konuşmalarının ardından halk oyunları ve mehter takımı gösterisiyle sona ererken, Tüm davetliler ve vatandaşlar Panayır alanında kurulan stant ve etkinlik alanları ziyaret edip incelemelerde bulundular.

Pehlivanköy Sonbahar Hayvan ve Emtia Panayırı (PAVLİ), 12 - 15 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.