EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Süleymanpaşa Belediyesi Yeni Yaşam Merkezinin Çalışmalarına Başladı

//

Süleymanpaşa Belediyesi Yeni Yaşam Merkezinin Çalışmalarına Başladı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, uzun yıllardır atıl halde bulunan Alkaya mevkiindeki kıyı şeridinin, halkın kullanıma açılması amacıyla çalışmaların başladığını bildirdi.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, uzun yıllardır atıl halde bulunan Alkaya mevkiindeki kıyı şeridinin, halkın kullanıma açılması amacıyla çalışmaların başladığını bildirdi. Bölgede incelemelerde bulunan Başkan Yüksel, “Süleymanpaşa’mıza yeni bir yaşam merkezi kazandırmak üzere çalışmalarımıza başladık.” dedi.

Geçtiğimiz hafta sahile inen toprak yolun iyileştirilmesiyle başlayan çalışmalar kapsamında, kıyı şeridine kadar olan bölümdeki otlar kesilerek çevre temizliği yapıldı. Ortaya çıkan alan, bölgenin doğal güzelliklerini de gözler önüne serdi.

Ağaçlarla çevrili bölgenin mesire alanına dönüştürüleceğini söyleyen Başkan Yüksel, kıyı şeridine kazandırılacak plajın yanı sıra, burada su sporları merkezinin de kurulacağını aktardı. Bölgede incelemelerde bulunan Başkan Yüksel, “Şehrimizin en güzel alanlarından birini daha vatandaşlarımızın hizmetine sunmak üzere çalışmalara başladık. Söz konusu alanı mesire yeri olarak düzenleyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte gelip piknik yapabileceği ve denize girip eğlenebileceği nezih bir ortam sağlayacağız. Plaj düzenlemesi ve su sporları merkezimizle bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğiz.” diye konuştu.

Alanda yaptığı incelemeler sırasında yapılacak çalışmaları da planlayan Başkan Yüksel, görevli personellere işlerinde kolaylıklar diledi.