EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Tamamlandı

//

Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Tamamlandı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı, geniş çaplı katılım ile gerçekleştirildi.


Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı, geniş çaplı katılım ile gerçekleştirildi.

3 gün süren ve belediyelerin vatandaşa ve bölgelerine olan hizmetleri adına çok önemli konulara değinilen programa, Trakyakent Birlik Üyesi Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ve üye belediyelerin birim müdürleri ve personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Trakyakent Birlik Başkan Vekili, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, tüm katılımcılara Trakyakent Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Albayrak’ın selamlarını iletti. Başkan Yurdakul, Trakyakent Belediyeler Birliği’nin eğitim faaliyetlerinin, belediyelerin yönetimi ve personelinin daha fazla bilinçlenmesi ve vatandaşlarımıza yönelik hizmet kalitesini daha da arttırmasının önemine dikkat çektiği konuşmasında; “Trakyakent’in düzenlemiş olduğu bu çalıştayın Belediye Başkanlarımız, Meclis Üyelerimiz, ve personelimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu çalışmada emeği geçen başta Birlik Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere Yönetim Kurulumuza ve personelimize teşekkür ediyorum. Trakyakent, yeni dönemin başlangıcıyla birlikte çalıştay ve toplantı programlarına yoğunlaştı. Eğitim faaliyetlerimiz aralıksız devam ediyor. Birliğimiz çatısı altında verilen eğitim programları belediyelerimizin hizmet kalitesini yükseltip sosyal paylaşım rekabet duygusunu arttırdığından sadece bizim değil çevre belediyelerimizin tecrübelerinden de faydalanmamız için büyük önem taşıyor. Trakyakent Belediyeler Birliği bu iki açıdan bizim için önemli. Trakyakent’in bir önemli görevi de uluslararası platformda yurtdışındaki soydaş Belediye Başkanlarımızla ilişkilerimizin geliştirilmesinde yardımcı olmasıdır. Soydaş belediye başkanlarımızın lobi faaliyetleri açısından Ülkemiz için önem taşıyor. Doğal gücümüzün farkındalık yaratması amacıyla Trakyakent’in bu konuda faaliyete geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Ordumuz ciddi bir harekâtta. Umuyorum ki Mehmetçiğimizin ayağına taş değmeden, burnu kanamadan bu operasyonu başarıyla tamamlarız. “Barış Pınarı Harekâtı” ile vatanımızın bütünlüğüne ve vatandaşlarımızın güvenliğine yönelik tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine karşı mücadele eden Mehmetçiklerimizin Allah yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.

Programın ilk oturumuna “Bilgi Güvenliği” konusu ile başlandı. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçisi Alper Öztürk, programda konuşmacı olarak yer alırken, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Bilinçlendirme ve Kişisel Verilerin Korunması konularıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Birinci oturum çerçevesinde, Av. Sercan Altınordu da, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı ikinci gün ve oturumda, Sayıştay 4. Eski Daire Başkanı Abdurrahman Acar, “Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, Seçilmiş Komisyon Üyeleri Görev, Yetki ve Sorumlulukları” konusunda, güncellenen kanun ve mevzuattaki bilgileri paylaştı.

Toplantının üçüncü gün ve son oturumunda, İletişim Uzmanı, Eğitmen-Yazar Canten Kaya, “Etkili İletişim” konulu uygulamalı sunumu ile programda konuşmacı olarak yer aldı.

Mevzuat Bilgilendirme Toplantısının sonunda kısa bir kapanış konuşması yapan Trakyakent Birlik Müdürü Behcet Atlı, programa iştirak eden belediye başkanları, meclis üyeleri, yetkili personel ve konuşmacılara teşekkür etti ve toplantı konularının kendilerine yararlı ve yardımcı olması yönünde temennilerde bulunarak, sonraki çalışmalarda yine birarada olmayı diledi.