EN     TR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

TRAKYAKENT ve MBB Eğitim Faaliyetleri ile İlgili Karar Aldı

//

TRAKYAKENT ve MBB Eğitim Faaliyetleri ile İlgili Karar Aldı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği (MBB) arasında devam eden eğitim organizasyonları işbirliği protokolü kapsamında; konferans, seminer, eğitim toplantıları, üye belediyelerin durumu, sürdürülen hizmetler vb. konularla ilgili TRAKYAKENT Birlik Müdürü Behcet Atlı ve MBB Eğitim Müdürü Yusuf Kara görüş alışverişinde bulundu.


Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği (MBB) arasında devam eden eğitim organizasyonları işbirliği protokolü kapsamında; konferans, seminer, eğitim toplantıları, üye belediyelerin durumu, sürdürülen hizmetler vb. konularla ilgili TRAKYAKENT Birlik Müdürü Behcet Atlı ve MBB Eğitim Müdürü Yusuf Kara görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından yapılan ziyarette, iki birliğin geride kalan zaman içerisinde ortaklaşa gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri değerlendirildi. Ayrıca son dönemin tüm ülkelere göre en büyük tehdit unsuru olan corona virüsü salgını konusu da değerlendirmeye alındı.

VİRÜS SALGINI EĞİTİM ÇALIŞMALARINI ETKİLEYECEK

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği yetkilileri, Dünyayı alarma geçiren corona virüs salgını nedeniyle eğitim çalışmalarına kısa süreliğine ara verilmesini kararlaştırdı. Belediye personeline yönelik düzenlenen eğitimi çalışmalarının yoğun katılımlarla gerçekleştiği, alınan tedbirler kapsamında virüsün etkilerinden korunmak amacıyla daha önce yapılması planlanan toplantı etkinliklerine kısa süre ara verilmesi gerektiği yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.

KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK TRAKYAKENT

Birlik Müdürü Behcet Atlı, tüm dünyanın içinde bulunduğu kritik süreçte her platformda önlemlerin arttırılması gerektiği ve bunun üzerine Haziran ayına kadar olan bir süreçte eğitim çalışmalarına ara verme kararı aldıklarını bildirdi. Kısa süreliğine durdurdukları eğitim çalışmalarının kaldığı yerden devam edeceğini belirten TRAKYAKENT Birlik Müdürü Behcet Atlı, genellikle üye belediyelerin personeline yönelik düzenledikleri eğitim çalışmalarının somut ve etkin sonuçlarına dikkat çekti. Güncellenen mevzuatlarla ilgili belediyelerden gelen talepleri göz önünde bulundurduklarını ve ilerleyen zaman sürecinde Marmara Belediyeler Birliği’nin de bilgisi dâhilinde belirlenen konulara göre çalışma programını sürdüreceklerini belirtti.

MBB Eğitim Müdürü Yusuf Kara da, TRAKYAKENT ile işbirliği kapsamında düzenlediklerini eğitim çalışmalarını takip ettiklerini ve oldukça verimli bulduklarını söyledi. Dünyayı etkisi altına alan ve birçok ülkede artış görülen virüs vakası sebebiyle eğitim çalışmalarını erteleme kararı aldıklarını söyleyen Kara, işbirliği kapsamında sürdürülen programlarda Marmara Belediyeler Birliği olarak bundan sonra da üzerlerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini ifade etti.